Gomorra Gomera Episode 25 S2 [34]
I denne episoden forlater vi Santa Cruz på Tenerife og setter kursen sørover i variert vær, inkludert en disig «Kalima» som krever sine forholdsregler. Vi får også en tur på anker utenfor La Puntilla (Montana Roja ) på Tenerife.
Turen over til San Sebastian byr på både spenning og undring. Var det en hval eller en skilpadde vi så i vannet? Vi lar det være opp til dere seere å avgjøre! Seilasen blir etter hvert preget av kraftig vind og akselerasjonssoner, noe som gir oss en skikkelig saltvannsdusj før vi trygt ankommer marinaen.
På La Gomera utforsker vi alt øya har å by på. Vi tar turen opp til de dramatiske utsiktspunktene, besøker nasjonalparken med sin unike regnskog (UNESCO-listet!), og får oppleve det helt spesielle plystrespråket som ungene lærer på skolen her.
Episoden tar dessverre også en dramatisk vending når skipshunden Luruska blir angrepet av en annen hund. Det ble en rask tur til veterinæren, men heldigvis endte det godt takket være rask hjelp og en ansvarlig hundeeier. Vi avslutter oppholdet med litt sightseeing i Columbus' fotspor før vi setter kursen mot Gran Canaria og Anfi del Mar.
Tusen takk for at du følger oss på reisen! Husk å abonnere, gi videoen en tommel opp og trykk på bjella for å få med deg neste episode.
00:00 Dusj...
01:21 Forlater Santa Cruz – Kurs mot La Gomera
01:52 Kalima: Støv fra Sahara og munnbind-prat
02:52 Hval eller skilpadde? Videobevis
04:19 Erfaringer fra Puerto de las Nieves (Agaete)
06:08 På anker ved Montana Roja, Tenerife
08:30 Dagssignaler og ankring – Viktig for forsikringen
09:44 Tidlig avreise mot La Gomera i mye svell
11:47 Tøffe forhold i akselerasjonssonen
13:26 Ankomst San Sebastian, La Gomera
15:36 Fottur til toppen: Fakkelen fra OL 1968
18:08 Besøkssenteret for nasjonalparken
19:35 Gjennomgang av reiseruten så langt
21:58 Barnevakt for Lurka på tur
23:00 Glassplattformen – Selfie-området på klippen
25:20 Agulo: Vandring i trange smug
26:50 Myter og rariteter i Agulo
28:11 Plystrespråket (Silbo Gomero) – En lokal tradisjon
30:24 Restauranten på knausen og sterk vind
31:49 Inn i regnskogen (Garajonay nasjonalpark)
34:15 Dramatikk: Hund angriper Lurka
37:41 Utsikt over havna og Teide på Tenerife
39:08 Den smale puben i San Sebastian
41:14 Columbus-huset og byvandring
43:00 Forlater La Gomera – Nattseilas mot Gran Canaria
44:15 Stille seilas i solnedgangen
Musikk
Corporate Upbeat, By Dmitry Kuvalin
Winter Legacy. The Four Seasons Antonio Vivaldi Hip-Hop, pixabay
Background Loop Melodic Techno, Piksabay
Relaxing Light Background by Audio Coffee, Pixabay
Her kan du se posisjon i sanntid: https://www.syfryd.no/her-er-vi-na/
Fryds hjemmeside: https://www.syfryd.no
Facebook: https://www.facebook.com/syfryd
https://sy-fryd-shop.fourthwall.com/en-nok
#LaGomera #Tenerife #LaPuntilla #MontanaRoja #AnfiDelMar #Kanariøyene #GranCanaria #Ruskevær #Nattseilas #Regnskog #BåtLiv #AnfiDelMar #Nattseilas #Seiling